envyismybffprd envyismybffprd
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Natalie has $13.80 to buy some pencils .each pencil cost 85 cents . how many pencils can she buy. plz help me

Respuesta :

JayBear16
JayBear16 JayBear16
  • 05-06-2019

13.80÷0.85=16.2352941176

She  can  buy  16  pencils:)

Please mark brainlyest

Answer Link

Otras preguntas

Explain how family and peer-group socialization differ.
Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
Which job qualifications are typical for someone who wants to work in Information Support and Services? A. math skills, communication skills, time management sk
help pls my brain be brokenl​
Which is a larger molecule, O3 or SeO2?​
Why is rayon a poor choice for a pleated garment? It is expensive O It does not hold its shape well. It comes in a limited number of colors. Many find its textu
How does closeness to an ocean affect climate?
Find the local maxima and minima
Levels of Organization What level of organization is represented by each image? A B: С.
A painter can finish painting a house in 8 hours. Her assistant takes 10 hours to finish the same job. How long would it take for them to complete the job if th