jerryzombiebaster
jerryzombiebaster jerryzombiebaster
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?

Respuesta :

wparker4615 wparker4615
  • 02-11-2020

Answer:

7.99

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 02-11-2020

Answer:

$7.99

Step-by-step explanation:

Just divide by 2 so you'll get the price for each pound(unit price) = 7.99 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Ming reads 1/4 of a book each night. How long will it take her to read 3/4 of the book?
Why did the English decide to settle in Roanoke?
vx = 20 m/s , vy = 43 m/s . Find the vector's magnitude.
which of the following best exemplifies how congress's use of its weight and measures powers plays an important role in business transactions?
How do you make a power point good for middle school?
which strategy would you use to find 2+8. explain how you decided
-4/5 + 33/10 Write your answer as a mixed number in simplest form.
We enter. → Nosotros a0.
Help me find the factors please!
3 times 600=3 times blank hundreds