hannahrich721 hannahrich721
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

Coach miller bought 5.15 pounds of ground beef to make burgers The cost of ground beef is $3.40 for each pound.What was the total cost for all of the ground beef?

Respuesta :

eqcheng
eqcheng eqcheng
  • 02-05-2018
The total cost of all the ground beef is $17.51.
Answer Link

Otras preguntas

Y1=9(4x-1), y2=4x+1, and y1 is 393 more than 6 times y2
Which expression is not a polynomial?
Help me with this I don’t understand
explore and review six different ways of classifying triangles​
After World War II, Europe became divided into a. countries that favored France and Britain. b. elected governments. c. democracies and communist dictatorships.
Scenario: A corporation randomly selects 150 sales people and finds that 66% who have never taken a self-improvement course would like such a course. The firm d
heeeeeeeeeeeeeeeeelp
The price of gasoline went from $3.60 to $2.70 per gallon. What was the percentage decrease in the price of gasoline per gallon?
Graphic T's has an annual payroll of $525,000. What is the FICA for Graphic T's?
Rod picks apples at the rate of 12 apples every minute. How many apples would apples would he pick in 31 minutes?