cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

NEEEEED HELP ASAP!!!!!!!!
Use the equation. How much SiCl4 is needed to produce 2.7 moles HCl? SiCl4 + 4 H2O --> H4SiO4 + 4 HCl
Indulging in Junk and Fast Food is Unhealthy, Warns Nutritionist A nutritionist from a well-known university in California has criticized the recent promot
You need to secure your wireless network. which security protocol would be the best choice
PLEASE HELP! WILL MARK BRAINLIEST!
A genetic study conducted over two generations found that the frequencies of genotypes in the first generation were aa: 0.36, aa: 0.48, aa: 0.16. in the second
For want of a nail the shoe is lost; for want of a shoe the horse is lost; for want of a horse the rider is lost. a. repetition and parallel structure b. rhyme
Erica is CEO of a company and has recently hired a vice president of marketing. She would like to share this information with all three thousand employees. Eric
What is the term for poetry that does not follow a strict meter, rhythm, or rhyme scheme? A. Structured verse B. Free verse C. Haiku D. A sonnet
President Eisenhower believed in the domino theory as it applied to world politics wich held that