vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

what is an important reason that Russia exports a lot of electricity to countries in Europe? A. Russia has very little else to export. B. Russia is rich in mine
Read the passage and answer the question that follows. Chief Joseph's Surrender Speech, October 5, 1877 by Chief Joseph Tell General Howard I know his heart. Wh
Is it true? (The root of the tree breaks the solid rock to form soil)
what’s does e equal?
someone please help me on this question! no links plz!
Remember Edward The First is always watching keep that in mind D:
Study the graph about trade between the US and Mexico. A bar graph titled U S Trade with Mexico from 1985 to 2015. The x-axis is labeled Year from 1985 to 2015.
Factorise: x³ + 32x + 20.​
Which of the following should not be used as justification in a formal proof? Postulates Theorems Axioms Venn diagrams
i will give Brainiest if your right