aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Do you think Henry Grady should be honored around Atlanta? 1) Yes 2) No
Thomas Jefferson borrowed an idea from John Locke that he used in the declaration of independence what did Jefferson call this idea
Question number 5 please. I wrote it down if you can't see the whole question from the photos. 5. Figure 3.33 shows the Millau viaduct in south-western France.
Interior and exterior angles
IN WHAT WAYS DOES THE BRAVE LITTLE TOASTER COMPARE TO OTHER SCIENCE FICTION WORKS?
What is the slope of (-8,1) (6,8)
Chris is walking at a speed of 3.25 miles per hour. If he continues to walk at the same speed, how far can Chris walk in 1.5 hours?
Write an equation in point-slope form for the line through the given point with the given slope. (10, -6); m = -5/8 1. y - 6 = - 5/8 (x - 10) 2. y - 6 = - 5
What expression is equivalent to (5z²+3z+ 2)²? O 5z²+3z²+4 5z²+9z²+4 25z4+30z³+19z²+12z+4 O 25z4+30z³+29z²+12z+4
Janie's total trip to and from school is 0.68 of a mile. How far did she walk if she makes this trip 27 days last quarter?