mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

x + 64 = 72 what does "x" equal?? EXPLAIN
what is the diameter of a circle if D equals 3 meters
True or false Purpose is a writers goal of reason for writing ?
Kim is making rectangular greeting cards. Each card has an area of 12 square inches and the length is 1 inch more than the width. Find the length and width of h
please answer question in picture below
Serena would like to calculate the total cost of a car loan. She should _____. multiply the amount of the loan by the APR use this formula: P x (J / (1 – (1 + J
Why did the reagan administration provide funding to the nicaraguan contras? to promote better economic relations with poor nations in latin america to give am
The French Directory was overthrown in 1799 by a military officer named _____. Maximilien Robespierre Georges Danton Napoleon Bonaparte Marquis de Lafayette
HELP! GIVING POINTS AND BRAINLIEST Which region was the starting point of alexander the great's conquests A. Egypt B. Macedonia C. Bactria D. Media
All points of the step function f(x) are graphed. HELP TONS OF POINTS What is the domain of f(x)? {x| –4 < x ≤ 4} {x| –3 < x ≤ 4} {x| 1 < x ≤ 4} {x| 2