sebchmn sebchmn
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

Paige has $7.75 to buy 12 sheets of felt and card stock for her scrapbook. The felt cost $0.50 per sheet, and the card stock cost $0.75.

Respuesta :

springert447
springert447 springert447
  • 01-03-2018
she doesnt have enough but i dont know the question you kinda left it hanging

Answer Link
mcole1
mcole1 mcole1
  • 01-03-2018
thats a hard question
Answer Link

Otras preguntas

Explain how you know 6/6 and 1 are equivalent
Tomas makes balloon sculptures at a circus in 180 minutes he uses 252 balloons to make 36 identical balloon sculptures how many minutes does it take to make one
Caleb took 18 photos at the zoo. One sixth of his photos are of giraffes. How many of Calebs photos are of giraffes?
what is the equivalent expression for (24a+56b)
Nate Kaeding, the place kicker for the San Diego Chargers, has a score 120 so far this season. He has scored all his points on 1-pointe extra point kicks and 3-
Johnny and sally bought 4 pounds of mulch and two pounds if seedfor the garden.how many ounces of these products did they purchase?
A list of numbers in a specific order
(8x^3-9)^3=5832 How do I solve the equation is it like 24x^6 or 8x^6 to start
What was Cecil Rhodes argument for imperialism
How is the cell cycle important to some unicellular organisms?