chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

14-8+3+8x(24÷8) tell accordingly and i will mark every answer as brainliest
(5+4) +10=5+(4+10) A. True B. False
MARKING BRAINLIEST TO THE FIRST CORRECT ANSWER If triangle BCD was reflected over the x-axis, what would be the coordinates of the new triangle's vertices?
(5+4) +10=5+(4+10) A. True B. False
Confused, what are the blanks? The greeks were always focused on the ______ of man and reality, as we can see in their geometric art, their sculptures, their te
Mrs. roberts has original medicare and would like to enroll in a private fee-for-service (pffs) plan. all types of pffs plans are available in her area. which o
Rewrite exponential expressions This is from Khan academy I have to attach a PNG if you can help me solve it! Thank you!
please place the dot for me(20 points will give brainliest!!!)
The fences will be aligned with the exterior angles 1 and 2. what are some other relationships you can see between 1,2,a, and b? (2 points)please help 1.8.4
what is form? a the arrangement of visual elements in a work