x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

Which characteristic of a turbulent person causes them to always strive for self-improvement, and to never see accomplishing a goal as good enough?.
Eric ha already ran 5 mile and i continuing to run at a pace of 1 mile per hour. Je ha only
What are some of the reasons why people do not seek treatment for psychological disorders?.
Which best states a comparison of the tones used in these excerpts? both excerpts are negative, but the second excerpt has a more negative tone. Both excerpts a
Guillermo bought textbook and notebook at the booktore. The number of textbook wa three more than twice the number of notebook. He bought even notebook. How man
For every 8 package Chelea wrap he ue 1/2 of a roll of wrapping paper. If he ue 3 1/2 roll of wrapping paper, how many package ha he wrapped
Which cloing entence to a tory bet how a character reflecting on a larger meaning found in a conflict?
What micalculation doe the narrator make a he prepare to hoot the elephant? How doe hi. Error affect what happen next?
At a local print hop, 16 copie can be made for $8. At thi rate, how much would it cot to make 88 copie?
A wedding singer is paid $60 per hour plus $15 for travel expenses. Identify the independent and dependent variables. Then write a rule in function notation for