holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

if i clock out at 1:51 what timw do i get in from break
i will give 30 points for this I need an essay written on the great Gatsby about how it portrayed the American dream and how other people attain being rich and
In her family childcare setting, dawn evans makes sure that the childcare have daily expereinces that stretch their minds and bodies recongize their feelings,
A machinist needs a piece of steel that is exactly 19.825 inches long. He plans to cut this from a steel bar that is 20 inches long. How much of the steel bar
What the supplement of 28 degrees 36’44”
According to Jax's pedometer, he walked 2.783\,\text{km}2.783km2, point, 783, space, k, m while taking care of the livestock in the morning and 3.124\,\text{km}
How did the church influence European culture between the 1100s and 1300s?
order of fractions from least to greatest 5/8,3/4,1/2,9/16
If one store is selling 3/4 of bushel of apples for $9, and another store is selling 2/3 of bushel of apples for $9, which store has the better deal? Explane yo
Why should extra precautions against sun exposure be taken when boating? A. Water cancels out most sunscreens. B. UV rays are blocked over land, but not over