Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Prove that (n+5)2-(n+3)2 is a multiple of 4 for all positive integer values of n
Question 2 of 25 : Select the best answer for the question. 2. What is $3,850 minus $925 ? A. $925 B. $3,850 C. $2,925
1. A football is kicked horizontally from a 20m high wall. How long is it before it lands? Take gravity to be 10 m/s*2 and ignore air resistance.2. If its horiz
PLEASE HELP AND FAST!!! GIVING BRAINLIEST 1. The man on the left represents "Ancient Rome." What do you know about Ancient Rome? 2. Uncle Sam is standing on the
f is inversely proportional to g. g is directly proportional to h². When f = 18, the value of g is 3. When f = 15, the value of h is 6. Use this information to
A key conduit (outlet) of "enlightened" American political and moral ideas back to Europe came in the form of A. Returning British prisoners of war. B. The hund
In your opinion, how frequently do you believe that you might have to respond to a conflict situation? in penitentiary settings
write down the statement of phythagoras theorm find h if p=3 and b=4
The figure below shows a partially completed set of steps to construct a rhombus PQRS: Two equal sides of a rhombus PQRS are drawn. PQ that makes an acute angl
all numbers that give 62.8 when truncated to 1 decimal place