hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

While at work in a hospital, you find an adult victim who has collapsed. no one is available to help. after you ensure that the scene is safe, what should you d
Please help me on this thank you all
Which sculptor's work showed a tremendous influence of classical forms?
serious health question: MY TALIBONE HURT'S SOOOO BAD
If $60 is put in an account that gets 7% and I add $15 per year, how much will I have at the end of 8 years?
According to the Japanese language, which member of Jeanne's family is an Issei? A. her father B. her brother C. herself D. none of them
rewrite the expression using distributive property: 12x+18
What are the features of urban populations in developing and developed countries?
Which of the following states was once a part of Mexico? A. Nevada B. Montana C. Louisiana D. Wyoming
how do I solve for X ax+bx=c