GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

5 ways to prevent mass movement
You are making 5 Autumn Classic bouquets for your friends. You have $610 to spend and want 24 flowers for each bouquet. Roses cost $6 each, tulips cost $4 each,
What is the direct object in the sentence I help my sister with her Spanish homework.
If someone were to throw an object vertically, and catch it as it returned back down, describe how the velocity vector of this object changes over this period.
In the United States, the underemployment rate is typically higher than the unemployment rate. A. True B. False
A nurse is planning discharge care for a client who had a stroke and now has left-sided weakness. Which of the following interventions should the nurse include
How are reactants converted to products in an elementary reaction?
Como combinar la oracion the high school banda gave a concert.it lasted for an hour . combinarla en ingles
Which best describes the role of a consumer
PLEASE HELP I dOnt own a sewing machine !!!!! Using a digital camera, take a picture of each of the following parts of a sewing machine. Put a caption identifyi