HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Please help if you can :) Nuclear fusion combines nuclei to form: A)lighter elements B)heavier elements
Find the area of the equilateral triangle. Round to the nearest tenth. 12 on the left side of the triangle. Each three side it shows has a line right in the mid
How many L of CO2 at STP could be produced from the reaction of 2 L of CH4 at STP with 2 L of O2 at STP? CH4+2O2-2H2O+CO2 A 1L B 2L C 3L D 4L
The New Jersey Plan supported the idea of bicameral legislation. equal representation. multi-cameral legislation. parliamentary government.
What are the three common used question patterns
Express these numbers in standard form (a)5730(b)0.23(c)0.000231(d)7150000(e)500.8
The average of wheather conditions over a long period of time is known as what
Evaluate: √−25 (3−4)+(2+5)
According to the four Nobel truths how can we end suffering?
The price of an item has been reduced by 95%. The original price was $93.