23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Explain whether you think the british government acted wisely in dealing with the colonies
I'm writing the whole thing consider 7x10 by the power of 3 write a pattern to find the expression
What does 3a+2a equal ?
what is 127,034 rounded to the nearest ten thousand
Ten times four ones equals blank ones equals blank
the moon is 240,000 miles from earth what is the distance written as a whole number multiplied by the power of ten
Please help Let f(x)=2x^2+x-3 and g(x)=x-1. Perform the indicated operation, then find the domain. (F-g)(x) a. X^2-4; domain: positive real numbers b. 2x^2-4;
Reincarnation is a Hindu belief that the individual soul... a. Is reborn in a different form. b. Serves the god Vishnu. c. Is itself a god. d. emanates from
Mei is writing 4.28 as a mixed number.find her mistake and correct it
What is 1.65 divided by 100?