niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

Which causes athlete’s foot?
how do you compare 1/5 and 0.201
In an examination there are four multiple choice questions with 3 options each, of which one option is the correct answer. In how many ways can a student answer
A tourist being chased by an angry bear is running in a straight line toward his car at a speed of 4.00 m/s. The car is a distance d away. The bear is 37.2 m
83/6 as a mixed number
Which number line shows 1/3 and it's opposite
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
what is 7/9 as a decimal terminating or repeating decimal
find the product ad quotient of each pair numbers 24.6 and 1.2
How to put this an equation (an athlete trains for 115min each day for as many days as possible. Write an equation that relates the number of days d that the at