reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

I really need help with my calculus question
The acinar cells of the pancreas secrete bicarbonate and four types of digestive enzymes. a. True b. False
Angina pectoris is the accumulation of plaque on the inner walls of arteries. a. True b. False
Glucose and amino acids are reabsorbed from the glomerular filtrate by a. the glomerular capillaries b. the collecting duct c. the renal corpuscle d. the pr
Some frogs have evolved to fertilize the eggs on land and carry the tadpoles with them. What is the main advantage of this system? a. They can love in warm envi
All of the following verbs take être as an auxiliary verb in the past tense except:
What was the house of burgesses
liz has 1/2 a pizza and will divide it equally among a 6 people. which expression can she use to help her find how much pizza each person will receive
A person with a greater energy intake compared to their energy requirement will _________ weight.
What is 3x^3+6x-2 divided by x+1 ?