notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

how many dogs in the world
An observer (O) is located 900 feet from a building (B). The observer notices a helicopter (H) flying at a 49° angle of elevation from his line of sight. How hi
Write a polynomial P(x) of degree 5 and with zeros 2, 5/2, (which of multiplicity one) and 0 (of multiplicity 3). Note: if x-c is a zero of P(x) of multiplicity
For 589-nm light, calculate the critical angle for the following materials surrounded by air.(a) fused quartz (n = 1.458)o(b) crown glass (n = 1.52)41.14o(c) po
For the data shown in the scatter plot, which is the best estimate of r?
Alexander is a stockbroker. He earns 12​% commission each week. Last​ week, sold ​$5,300 worth of stocks. How much did he make last week in​ commission? If he a
Is it impossible to increase the cost of an item by less than 1%
the price of a wristwatch is $46.50 the sales tax rate is 5% to the nearest cent what is the total cost of the wristwatch including the sales tax
If you swim beneath the surface in saltwater, will the pressure be greater than in freshwater at the same depth? Why or why not?
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?