Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

What cadence is used for funerals only?
according to you what is the right way to live a successful live.? answer must be long 5 to 7 pages
What is the interval notation for these phrases ?
Given the area and perimeter find the length and width
What relationship can you identify between the Paleolithic way of life and our current way of life?
Help with math...i will give brainlys
Can someone please help me
I NEEEEEEEED HEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPPP PPPPPPPPPPPLLLLLLLLLLLLLLLLZZZZZZZZZZZZZ -25=5/7x 5/7 is a fraction
Which is a counterexample for the conditional? If a polygon has four right angles, then it is either a square or a rectangle.
what is 2/17. i am stuck