gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Using your knowledge of formal, functional and perceptual regions, write one paragraph of at least ten sentences giving examples of each type of region in one p
pls help asap no trolls!
During digestion, carbohydrates are converted by enzymes into what?
Quels sont les inconvénients de vivre en ville???
This recipe makes 6 portions of chocolate mousse. Cali has 600 g chocolate, 36 eggs, 100 ml of lemon juice and 200 g of sugar. Cali makes 18 portions of mousse
A 50.0-kg child stands at the rim of a merry-go-round of radius 2.25 m, rotating with an angular speed of 3.30 rad/s.. What is the child's centripetal accelerat
vietnam's physical features and Thailand physical features (you don't have to answer both)
the graph shows the cost of some taxi journeys. work out a formula for C in terms of n.
1. Sharon used 3 cups of water with every 2 cups of lemon juice to make lemonade. Find the ratio of the amount of lemon juice used to the amount of water used
d. One holding pen uses 500 feet of fence wire and 100 feet of tie wire. A farmer uses a combined length of 1,000 yards of wire. What length of tie wire was use