liaabhabie
liaabhabie
03-10-2017
SAT
contestada
Can someone help me please
Respuesta :
martalopez767
martalopez767
03-10-2017
it would make sense to buy it in pounds because there are 454 grams in a pound and if your serving 500 people with a cupcake that holds 20 grams than that would take 10,000 grams so u would need about 23 pounds of sugar to make 500 cupcake
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
for dinner iggy bought a barbecued chicken. it weighed 1.81 pounds and cost $2.79 per pound. he also bought 5.4 pounds of potatoes at 49 cents per pound a- what
What three numbers multiply to get 1,728?
You walk 2/15 miles for your chemistry class to Your economics class at a constant speed of 0.8 miles per hour.How long did this take you?
Which of the following words correctly follows the Doubling Up Rule? 1. Committing 2. Stoped 3. Conflictting 4. Beatting
What color changes did you observe when you added Benedict's solution to the 5% glucose solution and heated it?
Question 1 When a female bird chooses a mate because of his brightly colored feathers, this is an example of a. random mating, which maintains equilibrium in th
Which of the following reactant pairs will not react together to produce a reaction? Na + BaO K + ZnBr2 Al + HCl Mg + H2O
How many atoms are in very tiny crystal of table salt (NaCI)? A) 0 B) 1 C) 2 D) You would need to know the exact size of the crystal to figure this out.
Could a cell grow large enough to engulf your school
Jeff find some bugs he finds 10 fewer grasshoppers than crickets he find 5 fewer crickets then lady bugs if Jeff finds 5 grasshoppers how many ladybugs does Jef