mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
It's almost lunchtime and an exchange student from Sénégal is asking for directions to the cafeteria. Give them directions (using the phrases you learned in the
Need help asp !! How does the poem "I too, Sing, America use either pathos, logos, or ethos to make an appeal to readers? Use evidence from the text to support
Multiply or divide. Then simplify by finding roots, If possible.
5. Which statement describes the elements in Period 3? A) Each successive element has a greater atomic radius. B) Each successive element has a lower electroneg
okok I'll try to get it myself but plssss help mee (brainliest) Which statement accurately describes how to perform a 90° clockwise rotation of point A (1, 4) a
What types of pro-Muslim policies were enacted in the Delhi Sultanate? Why were these policies deemed necessary?
"before god we are all equally wise and equally foolish" meaning
Describe how (2^3)(2^-4) can be simplified
Suppose you are a scientist and think you have discovered the cure for skin cancer, but you need to conduct research to confirm your discovery. Discuss the ethi
Slaves are another group of people that settled in Colonial America. They are an important group that had a large impact on the formation of the_______________.