victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

A sample of n = 9 scores has a variance of s2 = 144. what is the standard deviation for this sample?​
All of the following are good examples of​ "big rocks" EXCEPT A. meeting with study group members. B. going to classes. C. working out at the gym. D. studying f
Two general approaches to load balancing are push migration and pull migration. a. True b. False
What agency did the united states create to use cyber weapons and to defend against cyber attacks?
Why are younger people more at risk for chlamydia than older people?
When did the zhou rise up and overthrow the shang?
Name two things that would be different on our planet if we did not have a magnetic field.
Find the ratio and simplify. In this​ triangle, find the ratio of the shortest side to the longest. A triangle has three sides with lengths 15.2, 5.6, 14.1
cliff dwellers who disappeared mysteriously
find x and y in the figure