makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

You walk 2/15 miles for your chemistry class to Your economics class at a constant speed of 0.8 miles per hour.How long did this take you?
How to interact with students of color in residence halls?
Martha is carrying her biology, science, and math textbooks. Her books weigh a total of 9 pounds. Her biology textbook weighs 3 pounds and her math textbook wei
Brice had 3 energy bars.he ate half of one.how many energy bars remained uneaten
Multiple dams were built in __________ to drain marshlands, causing millions of birds to lose their habitats. A. Iraq B. Syria C. Turkey D. Yemen
Q is equidistant from the sides of ∠TSR Find m∠RST The diagram is not to scale.a. 42b. 4c. 8
In the early stages of its formation, earth became hot enough that some of its solid materials turned to liquid. Which of these factors did not directly contrib
This morning my bank account statement read negative $12.50. I went to the store and spent $12.50. What will my account say at the end of the day?
Martin Luther King Jr. uses figurative language strategically throughout his letter to promote equality. How does the following instance help accomplish his pur
What conclusion can you draw about the effects of civil rights legislation?