jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

what is 6 thousandths of a meter of a decimal
What is an equation (and how would you solve it) for.... Nine more than the quotient of a number and 4 is 12.
when do you use aquatic as an adjective?
Why might people choose to rent a home rather than buy a home? They have a lot of money saved for a down payment. They may be relocated for a job. The interest
Can a number be both prime and composite
why might hannibal have chosen to cross the Alps to get to rome ?
The two triangle-shaped gardens are congruent. Find the missing side lengths and angle measures.
Convert 27 cubits to fathoms
Solve the following equation, answer as a reduced, mixed number. Then place the correct number in the box provided. 4(3 - 2x) = 15
What do the indicators used by economists reveal about the economy? changes in production and demand changes in employment levels changes in prices changes in g