parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

An author uses sensory images and symbols to __________. evoke emotion and create meaning expose basic beliefs of the author distract attention away from the co
name one type of cell that uses active transport
Good evening, I'm French, I learned English, could you help me answer these questions please?(6 and 7) Question 1 : Where did the Mayflower come from ? The mayf
How many sheep are there if 9 sheep represent 15 percent of the total
Which term refers to a group of human beings whose members identify with one another based on common ancestry and culture? A) clan B) minority C) ethnic group D
Using the ABC Technologies Inc., Q1 2012 Sales spreadsheet, analyze the data on Q1 2012 Sales identifying the following: >Monthly sales by Product >Quarte
why are rain forest so important?
A scientist measures the pH of some rainwater and finds that it is acidic. Which pH corresponds with the acidic quality of the rainwater? A. 6 B. 7 C. 8 D.
How does an energy pyramid help to describe energy flow in a food web
5. A real estate company purchased a vast area of lakefront property. The company plans to divide the area into several lots so that customers can purchase a lo