jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
According to their party platform, the Democratic party would likely oppose an effort to __________. a. alleviate poverty b. remove business regulations c. refo
is ammonia a homogeneous mixture?
The weight of an object on the moon is 1/6 it's weight on Earth. Write 1/6 as a decimal.
A teacher had 24 red pens. If the ratio of red pens to blue pens she owned was 8:7, how many pens did she have total
The weight of an object on the moon is 1/6 it's weight on Earth. Write 1/6 as a decimal.
Solve the inequalities: 3(m-5) - 6 > -36 What do I do?
The brain is divided into the _______. A. Cerebrum B. Cerebellum C. Brain stem D. All of the above
herando cortes and francisco Pizarro were spanish conquistords
What was the purpose of the 13th Amendment?
Multiply. (–4) ∙ (–8) a. –32 b. –12 c. 12 d. 32