leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

find the measure of angle S and angle TRS pls help
What are the possible effects if there is no business planning?
If a = 7, b = 2 and c = 3, evaluate: a-bc.
please help! I need this quicklywrite an equation in standard form of the line passing through the points (12,6) and (-3,11)​
which statement is correct?
Which of the following can be contracted from contact with bloodborne pathogens?
Find dy/dx if y =x^3+5x+2/x²-1 How would I go about finding this? I would appreciate if you could be as detailed as possible!
The function below has at least one rational zero. Use this fact to find all zeros of the function. f(x)=7x³ +9x²-12x-4
How does this scene affect the play? It leaves the question unanswered as to whether Tom really goes to the movies or goes drinking. It demonstrates how Tom con
How does this scene affect the play? It leaves the question unanswered as to whether Tom really goes to the movies or goes drinking. It demonstrates how Tom con