Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The topic sentence states a: thesis statement, paragraphs main idea, supporting idea, papers conclusion
List and describe some major changes that were brought about by the Muslims in the social and cultural traditions of the subcontinent. Use the resources availab
Drag each figure to show if it is similar to the figure shown or why it’s not similar
Help me with this math question please
Poem:Because I could not stop for death What effect does the speaker’s use of personification have on the theme of the poem?
Which expressions are equivalent to the given expression? Select two options. (–2.4a – 1.8b) – (–3.8a – 4.4b) + (2.0a + 3.0b) 3.4b – 3.2a 3.4a – 3.2b 5.6b + 3.4
Prepare journal entries to record each of the following four separate issuances of stock. A corporation issued 5,000 shares of $20 par value common stock for $1
Why does the entrepreneur increase or decrease supply in response to price increases or decreases?
A chemist prepares a solution of barium chlorate by measuring out of barium chlorate into a volumetric flask and filling the flask to the mark with water. Ca
Bone cells concentric circles around longitudinal tubes called