princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

what is another name for pi in Germany?
what is the importance of prehistory
Julian went to a store and found that the store did not have the sale item she wanted. A salesperson showed her a similar, but more expensive, item. This is an
At school, there have been a lot of rumors going around about how certain sexually transmitted diseases are spread. Which skill would be MOST valuable to help y
Why did some Southern states begin to talk of succession?
Which of the following causes is not considered a political disruption to food distribution? A. war B. sanctions C. refugees D. droughts
Democratization describes a process through which a country's citizens gain greater access to and participation in government a measurement of the efficiency an
what is the transcontinental railrod
If the range of the function f(x)=x4 is {28, 30, 32, 34, 36}, what is its domain?
After World War I, the Ottoman Empire __________. A. became the center of the Muslim world B. became extremely wealthy as a result of the discovery of oil C. wa