barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

My spanish teacher just embarrassed me in front of everyone. How is everyone else doing?
what was the main reason president monroe made this statement ??
Uranus has a force of Gravity of 8.87 m/s^2. Sam has a MASS of 85 kg. What is his weight in Uranus? *
Computer science pls awnser
everyday finn brushes his teeth 3 times , for 2 min each time , he flosses twice a day , for 5 minutes each time. In a year , how much time does finn spend brus
PLEASE HURRY !!!!!!!!!!! Which of the following describes how the San Andreas Fault formed on Earth at a transformed boundary? Plates moved in closer Plates m
Please answer the questions ill mark you brainlist i need it asap for my homework please
After 400 years, more than 40 million African Americans own how much of America’s wealth?
Use multiplication to find the quotient. 5 / 1/4
Which gives 28 + 24 as a product of the GCF and a sum? a. 2 (14 + 12) b. 4 (7 + 6) c. 2 (26 + 22) d. 40 + 12