nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

write each fraction as a unit fraction 12/84 13/143 23/138
Charlie had some tests done recently to assess his risk for certain diseases. The results showed that he has a waist circumference of 47 inches, a BMI of 29, an
increasing your vocabulary mean? A. youll spend less time on revision B. youll write more lively sentences C. youll write longer sentences D. youll be able to s
Jonathan’sparents told him that for every 5 hours of homework or reading he completes, hewill be able to play 3 hours of video games. His friend Lucas’s parents
should eighth be capitalized if use in a sentence
Which of the following is the best statement? A. Descriptions can be either objective or subjective, as long as they are detailed. B. Descriptions should be po
)What Byzantine city was a wealthy center of trade that maintained the commercial links between Europe and Asia?
to tell a compelling story about history in written for historians often rely on ____ to keep readers interested
Which statement accurately describes the relationship between cytokinesis and mitosis? a. Mitosis includes interphase and cytokinesis. b. Cytokinesis precedes m
What is extrinsic motivation? motivation that is stated directly in the text through the author's narration motivation that comes from an internal desire to do