error2
error2
04-04-2017
Mathematics
contestada
I need help on this question!
Respuesta :
bfelson
bfelson
04-04-2017
The answer is B
we can find this by dividing the cost of w=2 by two.
since 13/2=6.50, we know that with each increase of 1 for w, there is an increase of 6.50 for c.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
The Masim family's monthly budget is shown in the circle graph. The family has a monthly income of $5,000. How much money do they spend on food each month? Eme
in edgar allan poe's the raven, what is the last question the speaker asks the bird
what is the unit rate for 72:36
A passive reader can become an active reader by _____. eliminating distractions reading more
On a particular day, the wind added 2 miles per hour to Jaime's rate when she was rowing with the wind and subtracted 2 miles per hour from her rate on her retu
What types of internal differences and divisions exist within your faith? (jesus, moses and muhammad
Which pair correctly uses a hyphen? A. Four-million B. Two-thousand C. One-hundred D. Three-fifths
what layer, along with the crust, forms the solid tectonic plates
In Act II, Scene 1, of A Midsummer Night's Dream, who is speaking to whom in these lines? I will not stay thy questions; let me go Or, if thou follow me, do not
How do writers use direct characterization in a story? a. by unveiling the thoughts and actions of the character b.through the writer’s statements about the cha