Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
The placebo effect best illustrates the impact of ________ on feelings and behaviors.
find the length, width and area of the rectangle formed by the pints R(-2,3), S(4,3), T(4,-1) and U (-2,-1)
Did I get the correct answer?
please help and thank you. on average, a very selective college admits 9 out of every 100 applicants. an admissions officer is reviewing a pile of 200 students'
How has globalization impacted our social world? Provide an example
HELP ASAP!!!!!!!!! What is the difference between a contact force and a distance force?
Microtubules are hollow rods made of a globular protein called tubulin. each tubulin protein is a dimer made of two subunits. these are easily assembled and dis
Caleb usually eats 1 ¼ waffles for breakfast. At a special brunch one day, Caleb and seven friends share twelve waffles so that each child gets exactly the same
jennifer is saving money to buy a bike. the bike cost $252. She has 119 saved, each week she adds $19 to her savings.
A small black spot is present on the metal plate and if the metal plate is heated to red hot and quickly placed in a dark room then the spot will appear white w