T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

The total combined weight of an apple and an orange is 1.057 lbs. The apple weighs 0.49 lbs. What is the weight of the orange?
Please visit our website to learn more about the innovative and ________ priced marketing services we offer. Select one: A. virtually B. reasonably C. thoroughl
Which table represents a function? A 2-column table with 4 rows. The first column is labeled x with entries negative 3, 0, negative 2, 8. The second column is l
Give the correct form of verb
The straightest road in the USA is the Simi Highway, Route 28, in Michigan. A driver, seated in a car, is viewing a deer crossing the road. The eyes of the driv
If the word irreproachable means capable of being flawless, what does the word inevitable mean? A. capable of being agreeable or open to B. capable of being unn
X.X.X.X = ? (1 point) O x(x + 4) 4x OxA O x + 4
How can you tell from the language that this is a significant moment for Australia??
[tex]y+6=15[/tex] ------
Please awnser and make sure it is right I will brainlist