denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

What theme is best depicted at the end of the Odyssey when Ulysses and the other people of Ithaca stop fighting on Minerva's command? illusion loyalty piety f
Alex has 175 baseball cards.Rodney has 3 times as many baseball cards as Alex.How many fewer cards does Alex have than Rodney?
What is the difference between 2.13525 x 10^30 and 3.285 x 10^23?
Please help me out with 2-5. It would really help
y and x have a proportional relationship, and y = 15 when x = 3. What is the value of x when y = 4?
If the food is good or if I eat too much, I'll exercise. How do you write this compound statement in symbols.
write as an algebraic equation Jimmy ran m miles in t minutes. What was his speed?
is it true after Muhammad died, a group of muslim leaders chose his successor, called a caliph
Why were the greeks able to defeat the persians on the plain of marathon?
Need help. Every equation I’ve thought of ends up not working out.