trinfinaslointryG8a trinfinaslointryG8a
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Deshawn has $53 . he needs at least $73 to buy the jacket he wants. how much more money does he need for the jacket

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
The answer is:

$20.

All you do is 73-53

Ah So ^-^
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think some colleges refused to accept women in the late 19th century?​
Starfun Toys, Inc. Cost of Materials Number of toys produced Total cost of materials 60,000 $18,000 120,000 36,000 150,000 45,000 What is the materials cost per
3.5× 1.5× 2 into a mixed number
QUESTION 16 Which of the following should you use if you need to quickly create a report because you are short on time? 1. Report view 2. Report Wizard 3. Form
Sun, Galaxy , binary star , planner , asteroid. In smallest to the largest
Write a Box class whose init method takes three parameters and uses them to initialize the length, width and height of a Box. It should also have a method named
2 over 3 - 5 over 12 In fraction form​
Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost
If a car skids 66 ft on wet concrete, how fast was it moving when the brakes were applied? (Round your answer to the nearest whole number.)
The theory of __________________ asserts that common conceptions of reality are aided by overall patterns of TV programming to which communities are regularly