Joneskimberly68
Joneskimberly68 Joneskimberly68
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Tony bought 48 roses for $24. How much do 24 roses cost?

Respuesta :

beano beano
  • 02-03-2017
I'm assuming you cut everything in half so it would be $12
Answer Link
Victoria777 Victoria777
  • 02-03-2017

$12 would be the your answer cause its half of that

Answer Link

Otras preguntas

Consider these scenarios. 1. A piano weighs 5. 5 × 102 units. 2. A grain of salt weighs 1. 02 × 10-3 units. 3. A tractor trailer weighs 8. 8 × 101 units. Determ
What does Hitler say propaganda needs to be successful?
When southern states believed the federal government was limiting their __________________ through the constitution, they moved closer to _.
I will give Brainliest to whoever can give me 2 paragraphs for the poems "I dwell in Possibility," and "Do Not Go Gentle into That Good Night" Now it is time to
10. At a wedding reception, an equal number of guests were seated at each of 12 large tables, and 8 members of the wedding party were seated at the main table.
Which statement best describes how the speaker in the excerpt is characterized?.
how were bankers affected by the great depression ??
Josh has a friend who avoids celebrating holidays due to his religious beliefs. Josh asked his friend to come over for a holiday party and his friend declined W
help with this work pls​
Organisms that live in freshwater and marine biomes have developed unique adaptations that aid in their survival. Which of the following adaptations would be th