HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

3. A balloon with a small leak loses 0.5% of its volume each day. If it originally contained 40 liters of gas, what is the volume of the gas after one week?
Read the poem below and answer the question. The Journey by Mary Oliver One day you finally knew what you had to do, and began, though the voices around you
Which elements of art can contribute to the principle of pattern
Great Britain colonized all of the following countries except A. India B. Germany C. French Vietnam D.cambodia
Two brothers, Ty and Cam, went to a local bookstore to buy books for school. Ty bought 8 books for $113.92, and Cam bought 6 books for $92.82. They then compare
Consider the reaction below. Fe(s) + CuSO4(aq) mc013-1.jpg Cu(s) + FeSO4(aq) Which reactant is a substance that is dissolved in solution
What is the answer to number 9
a boy jumps on his bed when his feet push the bed down what is the reaction force
How do you find the area of a circle? How do you find the circumference of a circle? What information do you need in order to find the area or circumference of
In what parts of Europe was Christianity common at the beginning of the Middle Ages?