soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was not one of the four bodily humours? a) choler b) blood c) cholesterol d) black bile e) phlegm
how many yards in a mile?
deer : woods : : monkey :
What role should the government have in enforcing equal rights for Americans?
what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
A picture frame for a square picture has an area of 80 square inches. What is the length of the picture?
Translucent definition: __________ is allowed to pass through translucent objects.
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m
What holds calcium chloride together? A. hydrogen bonding B. metallic bonding C. ionic bonding D. dipole forces E. van der Waals forces (London dispersion force