fabtatirddunnet fabtatirddunnet
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 0.5 pound of peaches selling for $0.80 per pound and 0.7 pound of oranges selling for $0.90 pet pound?

Respuesta :

RCIII RCIII
  • 04-02-2017
The total cost for peaches is $0.40 you get that by (0.5)(0.80) as for oranges (0.7)(.90)=$0.63 so $0.40+$0.63=$1.03
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to this... best answer get credits​
What are the uses of iron and it's reasons.​
1 cm = 5km scale ratio
(3ab+2c)^3 what is the answer
DUE TODAY, PLEASE HELP. GHB Sdn Bhd, a construction company, wanted to buy a piece of land. The company promised to pay Sandhu a 3% commission if Sandhu could a
Mathematics can help me with
6. Convert 3−i into polar form and hence evaluate [tex] {(3 - i)}^{7} [/tex]​
List and explain five (6) types depositional plains.​
In 1876, Winslow Homer painted this imaginary scene between a former slave and a slaveowner. What does he suggest about the relationship among freedmen and form
in a class of 50 student,35 are boys.what is the ratio of girls to boys in the class?​