Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

Windows did not become popular until ___________ was released in 1992.
Describe the events surrounding the death of mike costello
What are waves used to penetrate solids and use in doctors offices
Frozen water has less density then liquid water how does this property of water affect life on earth
how does ally show Travis that she believes in him.. the fish in a tree story
The selling price s, of an item is s=c+me, where c is the cost of the item and m is the percent markup based on the cost. What is the formula solved for m?
What is (10+y)^2-y^2=3x+12 in standard form?
The first step in teaching character and sportsmanship in sport is to select one: a. provide opportunities to practice good character b. teach the principles of
What rights does an 18 year old have if still living at home?
ac=5x+2,bc=x+3,ab=3x+4