jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
The gases in the air attracted to earth by gravity form layers called the ____
What is a communicable disease ?
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
A number cube is rolled 24 times and lands on 2 four times and on 6 three time. Find the experimental probability of not landing on a 6
Rico is making4 batches of mexican rice. each batch needs 2/3cup of corn. He only has a1/3-cup measure.How manytimes must Rico measure 1/3cup of corn to have en
Why did president Washington want the United States to remain neutral