Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Caged Bird BY MAYA ANGELOU A free bird leaps on the back of the wind and floats downstream till the current ends and dips his wing in the orange s
Please help me out with this asap.​
Jenny was in charge of selling tickets to a family fun night at her school
She’s lost her credit card. She _______ it somewhere.
PLZZ HELP ME ILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS THIS FIRST CORRECTLY. 6. True or False: The Russians took a significant amount of aid from the United States
A package of 8 batteries costs $4.72. What is the cost per battery? (hint:find the unit cost, or the cost of one battery
What area did the Soviets invade, pushing for the surrender of Japan that finally occurs in August 10, 1945?​
Read the excerpt from chapter 3 of The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. "You know I never approved of it,” pursued Utterson, ruthlessly disregarding the
Janita brings 1/2 of her Bday cake to school with her she and her classmates eat 4/5 of what she brought what fraction of the original cake did they eat
what are consumer fuse​