tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Please explain step by step I dont get it.
7.Which of the following is a nutrient used to build and repair cells? carbohydrate fat protein water
answer for brainilest and 15 points
_____ are used to control the flow of electricity in a circuit. (2 Points) Sensors Capacitors Insulators Switches
pls help me asap, can someone put gale in a sentence? thank u
A) 5/9 B) 6/5 C) 1/6 D) 5/6
!!!*BRAINLIEST*!!! An Olympic swimming pool measures 164 feet long, 82 feet wide, and 9.8 feet deep. It takes approximately 7.48 gallons of water to fill 1 cubi
What is the area of a concrete floor that is 110 feet long and 65 feet wide? The floor area is square feet.​
What role did the replica of Guernica play at the United Nations on February 17, 2003? How does this speak to the power of this great 20th century painting?​
Please help this is due today.