kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

which of the following represents a heterygous genotype? A-YY B-yy C-Y^H Y^H D-Yy
what well known geographical feature would have ensured the Chinese and Indian cultures developed fairly independently of each other?
In your own words, why is using an outline to take notes a good strategy?
What is the cube root of -1,000p12q3
La maison es un mercado al aire libre. cierto falso la maison vende ropa muy elegante y nueva. cierto falso guido asenjo puebla dise?a (designs) ropa y también
An airplane flying into a headwind travels 1160 miles in 4 hours and 50 minutes. On the return flight, the distance is traveled in 4 hours. Find the airspeed of
Help me please I beg u
Find the value of x. A: 8.1 B: 13.4 C: 14.6 D: 9.4
why do condors soar in circles in the sky when riding thermals?
Olliva class collected 3'591 bottle caps in 57 days on average how many bottle caps did the class collect per day