kevinbaldridge3930 kevinbaldridge3930
  • 13-05-2022
  • Mathematics
contestada

The _____ is the price of an item that is being offered at a lower price than usual.

Respuesta :

LaBreCa24 LaBreCa24
  • 16-05-2022

Answer:

sale price

Step-by-step explanation:

price of an item that is being offered at a lower price than usual

Answer Link

Otras preguntas

it is generally considered that dinosaurs live in warm climates, yet fossil remains are found in antarctica. how can this be explained?
Mrs. Montgomery brought cookies to her class. Each student can eat 1/4 of a bag of cookies. She has 24 students in her class. How many bags of cookies does M
Which number of solutions is not possible for a system of two linear equations?
Would it be correct if I say that freedom was given to us by the government or should I say something else?
if the rim of the glass was raised above the surface of the water.what might have happened?
Can anyone help me out please ?
Please help with #8... Thanks in advance
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.29 Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.59 Choice A C
Use the circle graph to determine how many hours per day Becky spends on each activity
Match the time to the correct Spanish description. Will award 100 points! ( ta rde are together but brainly won't let me put them together) __3:30 p.m. A) Son