777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Mini-Project: Cents and the Central Limit Theorem 1. Collect a sample of at least 50 pennies by setting aside all the pennies you receive in change for severa
you have a standard deck of 52 cards. you pick one card and then, with out putting the first card back, you pick a second card. what is the probability that bot
The function of the eardrum in the middle ear is to
you have a standard deck of 52 cards. you pick one card and then, with out putting the first card back, you pick a second card. what is the probability that bot
The function of the eardrum in the middle ear is to
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
how do you write 4540 million in standard form?
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
What were the major causes of WWII? Please include at least 4 answers.
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?