marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

simplify numeric expression 4x(1.5+1.5)+5.75​
ok, I am so sorry ,I rlly don't understand any of these things , can y'all help me with 2/3x+12=5x-1/2 I'm rlly stupid ​
The smaller rectangle is a 1/4-scale drawing of the original figure.Use the drop-down menus to show the missing dimensions of the scaled figure.​
emanuel bought 5/6 of a truck full of gravel to put down in his driveway.he only used 1/2 of what he purchased.what fraction of a truck full of gravel did he no
An automotive repair shop located at point j dumps used oil into a stream behind the shop. Should residents at point k be concerned ?
How did the tone of Walt Whitman's poetry differ from the tone of Emily Dickinson's poetry?
In the poem there will come soft rains How does the poet develop the theme?
A person absentmindedly walks off the edge of a tall cliff. They will fall 50 m into either deadly rocks or a safe lake below the cliff. The lake is 12 meters a
need help please and thanks​
An automotive repair shop located at point j dumps used oil into a stream behind the shop. Should residents at point k be concerned ?